METALE

Podobnie jak szkło, metale laserem CO2 nie dają się grawerować. Laser CO2 jest zbyt słaby i jego promieniowanie nie jest absorbowane przez strukturę metali. Jednak istnieją metale (a raczej ich „odmiany”), które mają zastosowanie w grawerowaniu laserem CO2. Metale te to: mosiądz oraz aluminium. Jeśli chodzi o mosiądz to najlepszy jest ten który jest lakierowany (graweruje się właśnie ta wierzchni warstwa). Aluminium także najlepiej nadaje się te pokrytą wierzchnią warstwą (w tym wypadku tlenkiem aluminium) – czyli aluminium anodowane. Daje to efekt srebrny, matowy (jest kilka kolorów aluminium anodowanego). Istnieją także specjalne blachy (LaserFrost, Alumaster czy AlumaMark), przygotowane pod obróbkę laserem CO2.

AlumaMark to najnowszy produkt firmy Horizons ISG. Wykorzystując wiązkę światła urządzeń laserowych CO2 uszkadzamy mikroskopijną powierzchnię specjalnie spreparowanej poanodowanej blachy aluminiowej. Efektem takiej obróbki jest powstanie czarnej grafiki. Bardzo krótki czas od momentu przygotowania projektu do powstania obrazu w aluminium to główna zaleta tej technologii. Możliwe jest również otrzymanie pełnej gamy odcieni szarości z elementami odcieni brązu.

AluMaster to wsokiej jakości płyty aluminiowe anodowane wykonane ze stopu przeznaczonego do grawerowania. Charakteryzuje się on optymalną kruchością, co zapewnia doskonałe parametry obróbki. Powierzchnia anodowana jest odporna na warunki atmosferyczne i nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Idealnie nadają się na ekskluzywne szyldy i tablice reklamowe. Wymiary płyt: 1000 x 500 mm, grubości od 1 mm do 3 mm.

Aluminium anodowane Płyty aluminiowe anodowane wykonane ze stopu przeznaczonego do grawerowania. Charakteryzuje się on optymalną kruchością, co zapewnia doskonałe parametry obróbki. Powierzchnia anodowana jest odporna na warunki atmosferyczne i nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Wymiary płyt: 1000 x 500 mm, grubości od 1 mm do 3 mm.

Blachy LaserFrost Blacha nikolwa ze specjalnie przygotowaną powłoką lakierniczą przystosowaną do grawerowania laserami CO2. Po wygrawerowaniu matowej powierzchni usyskujemy błyszcząca grafikę w kolorze srebrnym lub złotym.